بایگانی

بایگانی برای دسته ی ‘امنیت رایانه’

دیوار آتش چیست ؟

۳۱ شهریور ۱۳۹۴ بدون دیدگاه

بحث امنیتی رایانه‌ها بسیار موضوع مهمی است. مخصوصاً که در حال حاضر رایانه‌ها به صورت مستقل عمل نمی‌کنند. بلکه معمولاً به صورت شبکه شده با دیگر رایانه‌ها اقدام به تبادل اطلاعات و داده و اشتراک گذاری بین آنها می‌کند. حال این شبکه می‌تواند متشکل از دو رایانۀ کنار همدیگر باشد؛ یا می‌تواند به صورت یک شبکۀ عظیم مثل شبکۀ جهانی اینترنت باشد. هر چه شبکه بزرگتر باشد، خطرات و آسیب پذیری‌های آن هم بالا می‌رود. به این دلیل که معمولاً تمامی افرادی که با شبکه کار می‌کنند، لزوماً افرادی نیستند که بدون دردسر سرشان به کار خودشان باشند. برخی‌ها خراب‌کاری را خیلی دوست دارند. در هر صورت اینجاست که سوال دیوار آتش چیست معنا پیدا می‌کند و خیلی‌ها دوست دارند جواب این سوال را به دست آورند. ادامه ی نوشته

حذف ویروس فلیم با Flame removal tool

۲۰ بهمن ۱۳۹۱ بدون دیدگاه

همانطور که می دانید، یکی از ویروس هایی که امروزه بسیار گسترده شده و از دسته خانواده ویروس های استاکس نت هم می باشد، ویروسی به نام Flame به معنای شعله آتش می باشد. این ویروس همانطور که سایت ماهر گفته است، توسط ضدویروس های عادی قابل حذف شدن نیست. به همین دلیل شاید لازم بدانید که این کار را با استفاده از ابزاری که این سازمان عرضه کرده است به صورت دستی حذف و از روی رایانه پاکسازی کنید، تا مبادا اطلاعات رایانه شما در خطر آسیب دیدن قرار گیرد. پس در ادامه با هم طریقه حذف ویروس فلیم با Flame removal tool را یاد می گیریم.

ادامه ی نوشته

چرا آنتی ویروس به تنهایی کافی نیست؟

۳ آذر ۱۳۹۱ بدون دیدگاه

بسیاری از افرادی که به فکر امنیت رایانه خود هستند، بارها شده است که از خود بپرسند که “آیا یک آنتی ویروس به تنهایی کافی است؟” البته پاسخ به این سوال به تعریف ما از آنتی ویروس هم بستگی دارد. اگر به یک مجموعه کامل ابزارهای امنیتی هم آنتی ویروس می‌گویید، شاید شما نیاز به چیز دیگری نداشته باشید. ولی اگر فقط یک نرم افزار ضدویروس یا Antivirus را بروی رایانه داشته باشید، این کافی نیست و باید از نرم افزارهای امنیتی دیگر مانند دیوار آتش هم استفاده کنید.

ادامه ی نوشته

رتبه بندی آنتی ویروس های جهان برحسب محبوبیت

۱۴ آبان ۱۳۹۱ بدون دیدگاه

برای هر کاری ما از برنامه های رایانه ای مختلفی استفاده می کنیم. هر کدام از این نرم افزارها برای خود رقبا و برنامه های جایگزینی دارند. در بین برنامه های آنتی ویروس اینکه کدام برنامه محبوب تر است، به نطر می رسد جالب توجه باشد. در این نوشته محبوب ترین آنتی ویروس های جهان را طبق مطالعه اخیر سایت OPSWAT بیان می کنیم.

ادامه ی نوشته

چرا نباید دو آنتی ویروس روی رایانه نصب کرد؟

۱۰ آبان ۱۳۹۱ بدون دیدگاه

برای انتخاب آنتی ویروس، گزینه های مختلفی پیش رو داریم. برنامه های امنیتی متفاوتی وجود دارند که در سایت ها مختلف نام و آوازه آنها را شنیده ایم و شاید هم علی رغم داشتن چنین برنامه ای بروی رایانه، ما را وسوسه به نصب آنها کنند. خیلی از افراد هم فکر می کنند که از چند برنامه امنیتی مانند آنتی ویروس استفاده کنند، امنیت بیشتری نصیب آنها خواهد شد. چیزی که در این نوشته قصد توضیح آن را داریم، این است که: چرا نباید دو آنتی ویروس روی رایانه نصب کرد؟

ادامه ی نوشته

چرا باید بروی رایانه آنتی ویروس نصب کرد؟

۷ آبان ۱۳۹۱ بدون دیدگاه

چه در دنیای حقیقی و چه در دنیایی که جدیداً ساخته شده و به نام دنیای مجازی در حال استفاده از آن هستیم، امنیت حرف اول را می‌زند. شاید مثال زدن از یک نمونه حقیقی زیاد جالب نباشد، زیرا امروزه همه می‌دانند که یک منزل باید یک درب محکم همراه با قفل درست و حسابی باشد، یا خودروی شخصی باید حتماً دارای دزدگیر باشد. ولی آیا این ملاحظات هم در دنیای مجازی جایی دارد، یا خیر؟ در این نوشته به سوالی پاسخ می‌دهیم که شاید خیلی ها از خود بپرسند: چرا باید بروی رایانه آنتی ویروس نصب کرد؟

ادامه ی نوشته

حذف سایت Nod320.ir از فهرست سایت های مسدود نود۳۲

۵ آبان ۱۳۹۱ بدون دیدگاه

به دلیل این که شرکت ESET نشانی سایت هایی که در آنها از اصطلاح Nod32 استفاده کرده باشند، مسدود می‌کند، ممکن است برای دسترسی به این سایت، برای یادگیری طریقه استفاده از برنامه امنیتی نود۳۲، دچار مشکل شده و با اخطار نود۳۲ مواجه شوید. که در این حالت بهتر است نشانی این سایت را جزء استثنائات برنامه دیوار آتش Nod32 قرار داده تا از این به بعد بدون هیچ مشکلی بتوانید از مطالب این سایت استفاده کنید. پس در ادامه به طریقه حذف یک سایت از فهرست سایت های مسدود نود۳۲ اشاره می‌کنیم.

ادامه ی نوشته

Nod320.ir منبعی برای آموزش کامل برنامه ESET Nod32

۴ آبان ۱۳۹۱ بدون دیدگاه

با عرض سلام خدمت شما کاربر گرامی این سایت، امیدواریم که لحظات خوب و پر از امنیتی را در حال گذراندن باشید. خرسندیم که اعلام کنیم سایت Nod320.ir برای دست و پا کردن یک منبع آموزشی کامل در زمینه امنیت رایانه و نکات مرتبط با آن مخصوصاً برنامه امنیتی نود۳۲ راه اندازی شده است. مطمئن باشید که با راهکارهایی که در این سایت به شما ارائه می‌شود، می توانید از امنیت بیشتری نسبت به قبل برخوردار شوید.

ادامه ی نوشته